Çağrılı Konuşmacılar

Prof. Dr. Kathy HALL, İrlanda
College Cork Üniversitesi
Kathy HallProf. Dr. Kathy HALL, Eğitim Bilimleri profesörüdür. Prof.Dr. Hall bu görevi öncesinde Açık Üniversitede eğitim profesörlüğü, Leeds University College Cork'ta çocuk eğitimi profesörlüğü ve Christ Church, Canterbury'de eğitim alanında kıdemli öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Yükseköğretimde yaptığı çalışmalar öncesinde sınıf öğretmenliği, okul müdürlüğü ve müdür yardımcılığı yapmıştır. Araştırmaları ile öğrenme ve sosyokültürel bir anlayış geliştirmeyi hedeflemiş ve bu alanlarda geniş çaplı çalışmalarda bulunmuştur.
 
Prof. Dr. Mary HORGAN, İrlanda
College Cork Üniversitesi
Mary HorganProf.Dr.  Mary HORGAN, College Cork Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. HORGAN'ın çalışma alanları arasında çocukluk ve erken çocukluk eğitimi, eğitim programlarındaki fikir, kimlik ve haklar gibi konular yer almaktadır. Araştırmacı College Cork Üniversitesi'nde Erken Çocukluk çalışmalarını yürüten BA'nın kurulmasında önemli bir rol oynamıştır. Dr. HORGAN 1995 yılından bu yana ECS/EYCS'de Müdür Yardımcılığı/Direktörlüğü görevini yapmakta ve şu anda da Eğitim Programları Yüksek Lisans koordinatörlüğünü yürütmektedir.
Prof. Dr. Douglas K. HARTMAN
Michigan Eyalet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Amerika Birleşik Devletleri
Prof. Dr. Douglas K. HARTMANProf. Dr. HARTMAN, öğretmen yetiştirme ve eğitim psikolojisi alanında profesör olarak Michigan Eyalet Üniversitesi'nde çalışmaktadır ve çoğunlukla teknoloji ve yazarlık üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hartman aynı zamanda Okuryazarlık Başarısı Araştırma Merkezi eş-direktörlüğü görevini de yürütmektedir. Araştırmacının ilgi alanları; yeni okuryazarlık, yetişkin okuryazarlığı ve okuryazarlık tarihidir.
 
Prof. Dr. Kamil ÖZERK
Oslo Üniversitesi, Norveç
Prof. Dr. Kamil ÖZERKKamil ÖZERK, Norveç Oslo Üniversitesi'nde Profesör Doktor olarak çalışmaktadır. Prof. Dr. Kamil ÖZERK'in çalışma alanları; Okuma ve otizm, sınıf araştırmaları, müfredat çalışmaları, farklılıklar, değer eğitimi ve eğitimde dil politikalarıdır.


Diğer çağrılı konuşmacılarla görüşmeler devam etmektedir.